JÁ TO DÁM!
Na webu uznekourim.jatodam.cz se dozvíte, jak přestat kouřit, můžete si tady koupit sadu pomůcek,
která vám odvykání usnadní, a najdete zde spoustu zajímavých informací.

Léky - Champix

Champix je lék vyráběný firmou Pfizer a usnadňuje lidem odvykání kouření. Účinná látka Chapmixu - vareniclin - v mozku obsadí místa, na která se jinak váže nikotin. Tím přestanou cigarety přinášet příjemné pocity.

Jak Champix - vareniclin funguje?
Champix se podobně, jako Zyban, naváže v mozku na místa, kam jinak míří nikotin. Champix tato místa obsadí, takže nikotin už je potom zbytečný a kouření tak člověku nepřináší příjemné pocity.

Jak dlouho se Champix užívá?
Champix se nasazuje jeden až dva týdny před tím, než plánujete přestat kouřit. Užívá se obvykle 12 týdnů a pak se buď vysadí úplně, nebo se jeho dávka postupně snižuje ještě dalších několik týdnů až na nulu.

Hradí Champix zdravotní pojišťovna?
Nehradí, Champix si platíte sami a jeho cena je asi 2000 Kč za měsíční dávku.

Jaké vedlejší účinky má Champix?
Je to jako se všemi léky: většina lidí může Champix užívat bez potíží nebo jen s mírnými vedlejšími účinky, u určitého malého procenta lidí se objevují natolik neakceptovatelné vedlejší účinky, že ti Champix užívat nemohou. K poměrně častým vedlejším účinkům patří únava, nauzea (pocit zvednutého žaludku), poruchy spánku a změna chuti k jídlu.

Jaké vážné nežádoucí účinky se vyskytují?
Champix u někoho vyvolává depresi, duševní neklid a panickou úzkost. Pokud se toto objeví, je léčba Champixem ukončena.

Kde můžu Champix koupit?
Champix vám předepíše praktický lékař nebo psychiatr. Na základě receptu si pak lék vyzvednete a zaplatíte v lékárně. Pokud by vás napadlo kupovat Champix na internetu, což vám rozhodně nedoporučuju, zvažte rizika. Můžete dostat cosi bez účinné látky, nebo cosi s úplně jinou účinnou látkou, nebo sice dostanete Champix, ale nebude pro vás vhodný. Lékař by poznal, že je ve vaší anamnéze něco, co prozrazuje, že užívání Champixu by pro vás bylo riskantní. Vy to neodhadnete a můžete si tak připravit pár dní nebo týdnů úzkosti a depresí.

Když budu užívat Champix, je jisté, že přestanu kouřit?
Tuhle jistotu nemáte. Občas se povede přestat někomu "jen tak mimochodem", aniž by o to stál, ale to jsou vzácné případy. Pravděpodobně budete potřebovat pevné rozhodnutí a silnou motivaci. Pak vám Champix, podobně jako třeba Zyban nebo zde nabízené sugestivní nahrávky přidá pár bodů navíc, aby vám to šlo lépe. Podle výzkumů uváděných v informacích k léku nekouří po roce 22% lidí, kteří se zpočátku odvykání léčili Champixem. Není to tak málo, jak by se mohlo zdát, protože úspěch při "jen tak domácí odvykačce" je asi 3%.

Kam dál?
Zyban - antidepresivum s protikuřáckým účinkem
Jak přestat kouřit pomocí hypnózy

Zdrojová data pro výše uvedené výpočty: Světová zdravotnická organizace (WHO), Ministerstvo zdravotnictví USA, Počítáno na cenu jedné krabičky cigaret: 70 Kč

Zkusili jste už všechno - vůli, náplasti, žvýkačky, léky, sázku - a nic?

Máte ještě další možnost: získat klid, motivaci a odpor vůči cigaretám. Z pohodlí domova, levně a hned.
Pro další informace klikněte sem